Producenci
Aranżacja okna

Okna stanowią duszę wnętrza. To przez nie spoglądamy na świat, sprawdzamy pogodę, obserwujemy co się dzieje, wpuszczamy światło do pomieszczenia bądź chronimy się przed nim za pomocą zasłony. Aranżacja okna stanowi więc jedno z największych wyzwań w przygotowywaniu ogólnego wystroju pokoju.


Dekoracje okienne - inspiracje i trendy

W ostatnich latach powraca moda na tworzenie elementów wykończeniowych i dekoracji z ekologicznych materiałów. Dzięki temu wnętrza zachwycają swoją naturalnością, a użyte elementy do wystroju są przyjazne do środowiska. Materiały często dostarczane są przez lokalnych producentów, co z kolei najlepiej świadczy o ich jakości. Na polskim gruncie takim naturalnym surowcem jest drewno, które od pokoleń wykorzystywane było do budowy domów i tworzenia akcesoriów do jego wnętrza.

Drewno to surowiec w naszej kulturze doskonale znany. Daje poczucie przytulności i ciepła. Świetnie sprawdza się w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. To dlatego dekoracje okienne wykonane są często właśnie z drewna. Dobre wykonanie i odpowiednia konserwacja sprawią, że elementy wykończeniowe okna służą wiele lat, przy zachowaniu nienagannego wyglądu. Z kolei unikatowość każdego kawałka drewna sprawia, że żadna z aranżacji nie jest podobna do drugiej.

Jak zadbać o odpowiednią aranżację okna?

Przede wszystkim warto zastanowić się jaki powinien być karnisz. Jest to ważna decyzja, gdyż właśnie do niego dobiera się firanki i zasłony, a te z kolei są istotną częścią wystroju wnętrza. Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór karniszy wykonanych z drewna, dostępnych w różnych odcieniach brązu. Karnisze, w zależności od koncepcji na aranżację wnętrza, mogą być proste i klasyczne, posiadać luksusowe i dekoracyjne zakończenia, dzięki czemu nadają się do wyszukanych pomieszczeń, bądź dobrze uwydatniać naturalny wygląd drewna i jego słojów - a to poprzez wykorzystanie wysokojakościowego oleju.

Ponieważ drewno jest niezwykle popularnym materiałem do aranżacji wnętrz, nasz sklep internetowy proponuje również inne przedmioty służące do dekoracji wykonane z tego naturalnego surowca, takie jak świeczki, świeczniki, lampki i stojaki. Dzięki tym elementom zostanie wzmocniony efekt wizualny jaki daje na pierwszy rzut oka okno i jego wykończenie.

Aranżacja okna możne być różnoraka. Warto mieć jednak na uwadze jakie zalety niesie za sobą użycie drewna. Dzięki jego plastyczności, prostocie i wytrzymałości stworzona okiennica będzie cieszyć nasze oczy przez wiele lat. Moda z kolei na drewno jako surowiec służący do aranżacji wnętrz z pewnością będzie jeszcze długo trwać - i bardzo dobrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium